Kontakt


HUVUDKONTOR, Finland

Nomade Collection Ltd
Meijerinkatu 7
65100 Vaasa
Finland

Peter Ivars
Verkställande direktör
peter@nonamesport.com
Telefon: +358 50 5489 560

Alvar Uus
Produktchef
alvar@nonamesport.com
Telefon: +372 53 463 669

LAGER, Finland

Nomade Collection Ltd
Meijerinkatu 7
65100 Vaasa
Finland

Hanna Mattlar
hanna@nonamesport.com
Telefon: +358 500 207272

FÖRSÄLJNINGS KONTOR, Finland

Noname Brand Store
Pyhäjärvenkatu 5B (4.kerros)
33200 Tampere
Finland

Kari Arponen
Key Account Manager
kari.arponen@nonamesport.com
Telefon: +358 40 5527 988

Samu Laine
Säljare
samu@nonamesport.com
Telefon: +358 50 596 8651


FÖRSÄLJNINGS KONTOR, SVERIGE

Pär Olofsson
Country Manager Sweden
par@nonamesport.com
Telefon: +46 70 2023739

Rikard Claesson
Säljare
rikard@nonamesport.com
Telefon: +46 70 326 3884


NorGE

Pär Olofsson
Country Manager Norge
par@nonamesport.com
Telefon: +46 70 2023739

Petter Thoresen
Säljare
petter@nonamesport.com
Telefon: +47 90 071951


Frankrike & Belgien

Ski nordique, athlétisme,
cyclisme et autres sports 

Pascal Parmentier
france@nonamesport.com
Telefon: +32495775123

Course d’orientation 

Julien Charlemagne
julien@nonamesport.com
Telefon: +33687060887


Japan

Orientering
O-support
Shigeyuki Koizumi
Telefon: +819051481227
shigeyuki.koizumi@o-support.net

XC Skidåkning, trail running och utomhus
Lapin Nordic Sport - JF-Design.co.ltd
Naohiro Takahashi

naohiro.takahashi@lapin.fi
Telefon: +81 80 7796 0264


USA & Kanada

Robert Lazzaroni
qualitynordic@gmail.com
Telefon: +1 877 781 1815


ESTLAND

Jaak Teppan
info@noname.ee
Telefon: +372 5153557


 

Italien

Tommaso Scalet
tommaso.scalet@gmail.com
Telefon: +39 3482466085


Storbritannien

Kari Arponen
Key Account Manager
kari.arponen@nonamesport.com
Telefon: +358 40 5527 988

 

 

Följ oss

Få exklusiva erbjudanden och info om våra nya kollektioner.
Ange bara din email nedan och klicka på Prenumerera. Oroa dig inte! Vi kommer inte att spamma dig.